AktualnościMiasto i region

Znęcał się nad żoną, znieważył policjantów. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia

40-letni mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z Komisariatu III po interwencji w jednym z mieszań na ul. Struzika w Zabrzu za psychiczne i fizyczne znęcanie się nad swoją żoną oraz za znieważenie interweniujących policjantów.

Od ponad 4 lat trwał koszmar 39-latki, która mieszkała ze swoim 40-letnim mężem w mieszkaniu przy ul. Struzika. Mężczyzna regularnie wszczynał awantury, podczas których obrażał i dopuszczał się rękoczynów wobec małżonki. Do kolejnej z nich doszło w miniony poniedziałek. Ze zgłoszenia wynikało, że 40-latek ma być nietrzeźwy i agresywny, a ponadto miał grozić nożem. Na miejsce skierowano dwa patrole interwencyjne, które zatrzymały agresora, choć ten próbował uciekać. W trakcie zatrzymania mężczyzna stawiał opór oraz znieważył interweniujących policjantów. Wczoraj zabrzanin został doprowadzony do prokuratury, gdzie przedstawiono mu zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się nad żoną oraz znieważenia funkcjonariuszy. Na wniosek śledczych sąd zastosował wobec niego tymczasowy 3-miesięczny areszt.

Policja przypomina, że zgodnie z kodeksem karnym, kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą, lub nad inną osobą pozostającą w stałym, lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

źródło: KWP Katowice