Znaleziono dwa martwe płody ludzkie w powiecie częstochowskim. Prokuratura prowadzi postępowanie
Częstochowska prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie dwóch martwych płodów, które znaleziono w jednej z miejscowości powiatu częstochowskiego. Płody pochodziły z bliźniaczej ciąży.
W ubiegłym tygodniu do jednego ze szpitali w Częstochowie zgłosiła się 18-latka w stanie poporodowym. Szpital w związku z tym zawiadomił policję. Komenda Miejska Policji potwierdza, że 31 marca 2022 roku otrzymała informacje o znalezieniu martwych płodów w jednej z miejscowości powiatu częstochowskiego. Płody miały zostać znalezione podczas przeszukania miejsca zamieszkania nastolatki.
Prokuratura zleciła wykonanie sekcji zwłok, która określi przyczyny zgonu płodów i czy były one żywe w momencie, kiedy się urodziły. Śledztwo jest prowadzone w sprawie tzw. dzieciobójstwa, czyli zabicia dzieci przez matkę w okresie porodu pod wpływem jego przebiegu. Podlega ono karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.
Przesłuchana w sprawie rodzina 18-latki twierdziła, że nie wiedziała o ciąży.
fot.: infor.pl