AktualnościMiasto i region

Zmiany na liniach komunikacji miejskiej

Biuro Inżyniera Ruchu UM Częstochowy informuje, że od 1 września 2021 r. zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej:

–    Na wszystkich liniach zostanie wprowadzony rozkład jazdy ROBOCZY SZKOLNY (od września do czerwca), obowiązujący od poniedziałku do piątku.

–    Linia nr 24: autobusy powrócą na stałą trasę pomiędzy Starym Rynkiem a Tysiącleciem, kursując przez Rondo Trzech Krzyży i aleję Jana Pawła II. W dalszym ciągu trasa pozostaje skrócona do relacji Kukuczki – Krakowska.

–    Linia nr 26: zostanie zmniejszona liczba kursów przedłużonych do Siedlca w gminie Mstów, a w weekendy nie będą one w ogóle realizowane. Ponadto nastąpi zmiana rozkładu jazdy w soboty i niedziele na terenie Częstochowy.

–    Linia nr 30: zostanie wycofana z centrum przesiadkowego przy ul. Piłsudskiego i skierowana na pętlę śródmiejską od ulicy Warszawskiej przez aleję Jana Pawła II, aleję Armii Krajowej, aleję Kościuszki, aleję Najświętszej Maryi Panny, plac Daszyńskiego, ulice Mirowską oraz Nadrzeczną ponownie do Warszawskiej.

Ponadto trasa linii nr 30 zostanie wydłużona z pętli MSTÓW SŁOWACKIEGO do pętli SIEDLEC, a większość kursów ponownie będą obsługiwały autobusy przegubowe.

–    Linia nr 58: zostanie wprowadzona niewielka korekta godzin kursów – na wniosek Urzędu Gminy Olsztyn.