AktualnościMiasto i region

Zmiana na stanowisku kierowniczym w częstochowskiej komendzie policji. Dotychczasowy komendant przechodzi na emeryturę

W poniedziałek 10 stycznia Komendant Miejski Policji w Częstochowie insp. Dariusz Atłasik podziękował policjantom, policjantkom i pracownikom cywilnym za wspólną służbę. Po ponad 30 latach nienagannej służby pożegnał się z mundurem. Od 11 stycznia obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie będzie pełnił mł. insp. Dariusz Kiedrzyn.

Inspektor Dariusz Atlasik rozpoczął swoją służbę 31 grudnia 1991 roku. Przez kolejne 2 lata pełnił służbę w Wydziale Prewencji w Komisariacie III Policji w Częstochowie. W kolejnych latach zajmował się zwalczaniem przestępczości kryminalnej, a następnie wykrywaniem sprawców przestępstw gospodarczych w Komendzie Rejonowej Policji w Częstochowie. W lipcu 1999 roku został skierowany do służby w Wydziale do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. W 2006 roku został mianowany zastępcą Naczelnika Wydziału. W 2015 roku awansował na zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Zawierciu, 2 lata później został powołany na stanowisko Komendanta Powiatowego w Kłobucku, gdzie pełnił służbę do sierpnia 2017 roku. Od 1 września 2017 roku rozkazem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach kierował częstochowskim garnizonem.

Inspektor Dariusz Atłasik podziękował policjantom, policjantkom i pracownikom z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie „za zaangażowanie i profesjonalizm, dzięki którym współpraca na wszystkich szczeblach pozostawała na wysokim poziomie”.

Z dniem 11 stycznia 2022 roku Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinspektor Roman Rabsztyn rozkazem personalnym powierzył młodszemu inspektorowi Dariuszowi Kiedrzynowi pełnienie obowiązków służbowych na stanowisku Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie.

Młodszy inspektor Dariusz Kiedrzyn karierę rozpoczął od służby kandydackiej w Oddziale Prewencji Komendy Stołecznej Policji w Warszawie w 1995 roku. Od 1998 roku jest związany z Częstochową. Od 2006 roku przez kolejne 8 lat piastował stanowiska kierownicze nadzorując zwalczanie i wykrywanie przestępczości kryminalnej w komisariatach: IV, III, II i I. W 2014 roku awansował na zastępcę Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie, a rok później został mianowany na I zastępcę Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie. Piastował to stanowisko do 15 lutego 2019. Od 16 lutego 2019 roku do 10 stycznia 2022 roku kierował Komendą Powiatową Policji w Lublińcu. Od 11 stycznia 2022 roku będzie nowym szefem częstochowskiego garnizonu.

Zmiana stanowiska kierowniczego w częstochowskiej komendzie policji nie jest jedyną, jak w ostatnim czasie zaszła w śląskim garnizonie. Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Roman Rabsztyn rozkazem personalnym:

– powierzył z dniem 11 stycznia 2022 roku pełnienie obowiązków służbowych na stanowisku Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie mł. insp. Dariuszowi Kiedrzynowi, dotychczasowemu Komendantowi Powiatowemu Policji w Lublińcu;

– powierzył z dniem 11 stycznia 2022 roku pełnienie obowiązków służbowych na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Lublińcu kom. Dariuszowi Gajzlerowi, dotychczasowemu Komendantowi Komisariatu I Policji w Częstochowie;

– powierzył z dniem 10 stycznia 2022 roku pełnienie obowiązków służbowych na stanowisku I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Kłobucku podinsp. Rafałowi Noszczykowi, dotychczasowemu Naczelnikowi Wydziału Kryminalnego częstochowskiej komendy;

– powierzył z dniem 11 stycznia 2022 roku pełnienie obowiązków służbowych na stanowisku Naczelnika Wydziału Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach podinsp. Mariuszowi Nagaczowi, dotychczasowemu Zastępcy Naczelnika tego Wydziału.

źródło: KMP Częstochowa