AktualnościMiasto i region

Złoty i brązowy medal w ciągu jednego biegu. Policjantka z Częstochowy znów na podium w 13. Kwietnym Biegu w Lisowicach

W sobotę 11 czerwca sierż. sztab. Agnieszka Czyżewska wystartowała w 13. Kwietnym Biegu w Lisowicach, który i tym razem zakończył się sukcesem. Po przebiegnięciu prawie 150 km zdobyła dwa medale – złoty w kategorii kobiet i brązowy w kategorii open.

Policjantka z Komisariatu IV Policji w Częstochowie sierżant sztabowy Agnieszka Czyżewska ma już sporą kolekcję pucharów i medali zdobytych w zawodach biegowych. Agnieszka znana jest w garnizonie częstochowskim z wyśmienitej kondycji i determinacji w dążeniu do celu. W sobotę wystartowała w 13. Kwietnym Biegu upamiętniającym 43. rocznicę I pielgrzymki Jana Pawła II do Polski i dwukrotnie stanęła na podium.

W zawodach zorganizowanych przez gminę Pawonków i sołectwo Lisowice wystartowało 262 osób. Policjantka przebiegła dystans 149,961 km w czasie 24 godzin i jako pierwsza kobieta przebiegła linię mety. W kategorii open zdobyła III miejsce. Jak sama mówi: „czułam się rewelacyjnie, mogłam przebiec więcej i jeszcze szybciej, gdyby nie odparzenia na stopach…”.

źródło: KMP Częstochowa