AktualnościKulturaMiasto i region

„Złota Piątka” w kinie OKF Iluzja. Zobaczcie wyniki

Na początku stycznia pisaliśmy, że Ośrodek Kultury Filmowej ,,Iluzja” ogłosił plebiscyt na pięć najlepszych filmów pokazywanych w tym kinie w zeszłym roku, tzw. Złotą Piątkę OKF. Głosowanie zakończyło się i poznaliśmy już wyniki.

W plebiscycie ,,Złota Piątka” można było oddawać głosy na blisko 170 premierowych filmów, które znalazły się na ekranie miejskiego kina w 2021 roku. Rozproszenie głosów było spore, a żaden z poszczególnych tytułów nie zdobył miażdżącej przewagi – oprócz obsypanego entuzjastycznymi recenzjami i nagrodami dramatu ,,Aida” w reż. Jasmili Žbanić, który zdystansował pozostałe propozycje od razu. I do ostatniego dnia nie zagroził mu żaden tytuł.

Oprócz ,,Aidy” w ,,Złotej Piątce” znalazły się filmy, które cieszyły sporym powodzeniem w kinach studyjnych w całej Polsce, w tym „Dom Gucci”, „Na Rauszu”, „Truflarze” oraz „Teściowie”. Łącznie oddano 251 głosów. Zwycięskie filmy zostaną pokazane na ekranie OKF w drugiej połowie lutego.

Ekipa OKF serdecznie dziękuje za udział w zabawie i zapowiada, że wśród osób, które podały na kuponie konkursowym dane kontaktowe, będą rozlosowane nagrody. Szczęściarze mogą spodziewać się telefonów bądź mejli od organizatorów – czytamy na stronie Urzędu Miasta Częstochowy.

A oto wyniki ,,Złotej Piątki” 2021 w OKF ,,Iluzja”:

I. miejsce – ,,Aida”  24 głosy (9,6% głosów)

II. miejsce – ,,Dom Gucci” 19 głosów (7,6%)

III. miejsce ex aequo ,,Na Rauszu”  oraz  ,,Truflarze”  po 16 głosów (6,4%)

IV. miejsce – ,,Teściowie”  14 głosów  (5,6 %)

Kolejne miejsca zajęły filmy ,,Bo we mnie jest seks”, ,,Moje wspaniałe życie”, ,,Wesele”, ,,Nie patrz w górę”, ,,Nomadland”, ,,Psie pazury” oraz ,,Obiecująca. Młoda. Kobieta”.

źródło i fot.: UM Częstochowa/OKF Iluzja