AktualnościMiasto i region

Zdzisław Wojtynia, częstochowski animator brydża, obchodził 90. urodziny

Jubileuszowi 90. urodzin Zdzisława Wojtyni – niestrudzonego animatora brydża w naszym mieście – towarzyszył turniej.   

Zdzisław Wojtynia to pierwszy prezes Brydża Sportowego w Częstochowie, animator lokalnego życia brydżowego, aktywny także w brydżowej drużynie Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Politechnice Częstochowskiej.   

Jeden z patronatów nad jubileuszem objął prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. Z kolei na miejscu obecny był jego zastępca – Jarosław Marszałek – który złożył życzenia jubilatowi, przekazując mu upominek. Wzruszony Zdzisław Wojtynia dziękował za pamięć, a przedstawicielom samorządu – także za docenienie środowiska brydżowego w Częstochowie.     

Po części uroczystej przyszedł czas na turniej. Triumfatorami została para Zdzisław Wojtynia – Stanisław Ociepa. W zmaganiach uczestniczyli świetni częstochowscy brydżyści, w tym m.in. Stefan Brzózka – skądinąd arcymistrz szachowy.

W jednym z numerów miejskiego miesięcznika CGK, Janusz Danek – jeden z organizatorów jubileuszu Zdzisława Wojtyni – mówił o teraźniejszości częstochowskiego brydża m.in. tak: My w Częstochowie na razie walczymy tylko o symboliczne puchary. Najważniejsze, że środowisko ma nowy impuls do rozwoju, czyli zmagania w lidze. Wskrzesić to wszystko pomogli dawni zawodnicy, osoby ze środowiska, choćby Zdzisław Wojtynia, czy Andrzej Biernacki. Ale ta lista jest znacznie dłuższa.

Oprócz rozgrywek ligowych, w których bierze udział reaktywowana częstochowska drużyna PIKAR-a, w naszym mieście odbywają się też Mistrzostwa Częstochowy i Puchar Prezydenta. A tutejsi brydżyści – czekający ciągle na młode, lokalne ,,objawienia” tego sportu –  spotykają się we wtorki, o godz. 17.30, w restauracji ,,Akwen” przy ul. Dekabrystów 45. 

źródło: UM Częstochowa