AktualnościMiasto i region

Zatrzymali go za przekroczenie prędkości. Okazało się, że wcześniej kradł paliwo, a jego pasażer jest poszukiwany

Policjanci z pszczyńskiej drogówki podjęli interwencję wobec kierującego oplem, który przekroczył dozwoloną prędkość. W trakcie kontroli policjanci ustalili, że kierowcę obowiązuje sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a kontrolowany samochód był używany podczas licznych kradzieży paliwa. Jak gdyby tego było mało, jeden z pasażerów był poszukiwany…

W Pszczynie na ul. Wodzisławskiej policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli kierującego oplem, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 48 km/h. Okazało się, że to nie jedyne przewinienie 37-letniego mieszkańca Bielska-Białej. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach informatycznych policjanci ustalili, że posiada on od roku sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Mundurowi mieli też informację, że najprawdopodobniej samochód ten był użyty podczas licznych kradzieży paliwa ze stacji benzynowych. Podczas szczegółowej kontroli znaleźli plastikowe kanistry. Ustalili również, że jeden z pasażerów – 24-letni mieszkaniec Bielska-Białej – jest poszukiwany w celu odbycia kary więzienia. Powiadomiony o interwencji dyżurny natychmiast na miejsce skierował dodatkowe patrole. Mężczyźni zostali zatrzymani, a samochód zabezpieczony.

Po zebraniu materiału dowodowego śledczy przedstawili 37-latkowi zarzuty dotyczące m.in. 17 kradzieży paliwa na terenie województw śląskiego i małopolskiego oraz 9 kradzieży sklepowych, jak również kierowania samochodem pomimo orzeczonego zakazu sądowego. Teraz grozi mu kara do 5 lat więzienia.

źródło: KWP Katowice