AktualnościMiasto i region

Zakończono rewitalizację parku na Parkitce

Park osiedlowy przy ul. Bialskiej w dzielnicy Parkitka przeszedł rewitalizację i rozbudowę w ramach Budżetu Obywatelskiego. Zadanie, którego finalizacja opóźniła się z powodu kłopotów firmy wykonawczej, kosztowało ok. 180 tys. zł.

W ramach zadania doposażono plac zabaw znajdujący się w centralnej części parku. Pojawiły się nowe urządzenia zabawowe, bezpieczna nawierzchnia oraz nowe ławki. Wymienione zostały kosze na śmieci, w niektórych miejscach postawiono również nowe. W północnej części parku, w pobliżu boiska do piłki nożnej, zainstalowano leżaki parkowe. Powstało też miejsce przeznaczone do grillowania, wyposażone w zamontowane na stałe palenisko stalowe, ławki oraz kosze na śmieci. W ten sposób starano się znaleźć miejsce niepowodujące uciążliwości dla innych i oddalone od placu zabaw. W pobliżu placu zabaw z kolei urządzono rabaty, oczyszczono też zarastające parkowe chodniki.

 Pełen zakres zrealizowanych robót budowlanych obejmował:
– prace rozbiórkowe i roboty ziemne;
– montaż elementów małej architektury (ławki, leżaki parkowe, kosze na śmieci, tablica
informacyjna, palenisko);
– montaż urządzeń zabawowych;
– wykonanie nawierzchni z kostki betonowej;
– wykonanie nawierzchni bezpiecznej piaskowej oraz nawierzchni z gumowych mat przerostowych;
– wyrównanie i oczyszczenie przyległego terenu, nasadzenie roślin bylinowych;
– założenie trawników z darni rolowanej oraz wysiewanych.

Wykonawca prac wybrany w przetargu zanotował wprawdzie spore opóźnienie w realizacji zamówienia (było to zadanie jeszcze z ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego), które tłumaczył m.in. problemami epidemicznymi oraz trudnościami w dostawach, ale ostatecznie rozbudowę parku udało się zakończyć w czerwcu tego roku. Warto odnotować, że park, po uregulowaniu wszystkich kwestii własnościowych w 2017 r., jest już w całości prawomocną własnością miasta.

źródło: UM Częstochowa