AktualnościKulturaMiasto i region

Zagrali dla Ukrainy

Amelia Cierpiał, Ampera, Cacana Mania, Dzika Plaża, Krisu, Milsen, Remi Juśkiewicz, The Moon And The Sun, The Neverender, The Storks i Rob Gitarnik, zagrali dla Ukrainy. Koncert odbył się 26 marca w Muzeum Monet i Medali JP II w Częstochowie.

Podczas tego wyjątkowego wydarzenia licytowano różne przedmioty podarowane przez występujących artystów. Dochód z licytacji jest przeznaczony dla walczącej Ukrainy, za pośrednictwem fundacji Jest Lepiej. Oprócz licytacji można było zakupić bilet-cegiełkę w cenie 30 zł z przeznaczeniem na ten sam cel. Pomysłodawcą i organizatorem koncertu jest Robert Madziarz, znany jako Rob Gitarnik.

– To był ciężki tydzień, mnóstwo załatwiania, czas nie działał na naszą korzyść, ale cel był prosty: pomagamy – powiedział pomysłodawca koncertu Robert Madziarz.

– Chętnie angażujemy się w wydarzenia tego typu. Doceniamy zapał pomysłodawców, idea współdziałania jest bowiem nam niezwykle bliska. Pomysł tego koncertu pochwyciłem od razu. Działamy, bo warto, działamy, bo tak trzeba – mówi Krzysztof Witkowski, właściciel i twórca Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II.

– Sztuka kryje w sobie misję i ta idea przyświeca nam każdego dnia. Szczególnego znaczenia nabrała jednak w obliczu ostatnich wydarzeń. Wszystkie nasze myśli i siły skierowane są wokół Ukrainy. Pomoc naszym przyjaciołom ze Wschodu jest obowiązkiem. To sytuacja, wobec której nie wolno być obojętnym – dodaje