AktualnościMiasto i region

Za nami Drużynowy Puchar Polski w speedrowerze

W niedzielę 10 lipca tor na Wrzosowiaku zgromadził zawodniczki i zawodników speedroweru w związku z Drużynowym Pucharem Polski. W kategorii ,,młodzik” zwyciężyli gospodarze – Lwy Avia Częstochowa.

Drużynowy Puchar Polski obejmował trzy turnieje ogólnokrajowe  – młodzików, kadetów i kobiet. W kategorii ,,młodzik” zwyciężyli gospodarze – Lwy Avia Częstochowa (Krzysztof Wilk,  Oliwier Kowalski, Igor Ćwiek, Marcel Szczypior, Mikołaj Piekarski). Wśród ,,kadetów” triumfowali zawodnicy Omegi Ostrów Wielkopolski (Paweł Kuświk,  Hubert Gaicki,  Igor Domagała,  Dawid Lis, Aleksandra Kuświk). Z kolei najlepsze wśród kobiet były zawodniczki klubu Harpagan Zielona Góra (Fryderyka Wojciechowska, Karina Górniaczyk, Agnieszka Bujnowska,  Olga Budzińska, Julia Górniaczyk).

W miejscu zawodów pojawił się także, na zaproszenie organizatorów, prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk oraz jego zastępca Ryszard Stefaniak, zajmujący się m.in. edukacją. Nie jest to przypadek – animator lokalnego środowiska speedrowera, Janusz Danek, przypomina, że sportowa klasa o takim profilu istniała niegdyś w Gimnazjum nr 3 (zlikwidowanym, jak inne szkoły tego typu, za sprawą niedawnej reformy oświaty).

Środowisko speedrowera zapowiada już kolejne wydarzenie – między 15 i 17 lipca Częstochowa będzie gościć Kadrę Narodową Kobiet, przygotowującą się na zgrupowaniu do Mistrzostw Europy zaplanowanych na koniec lipca w Manchesterze w Anglii – a więc ojczyźnie tego sportu. Na Mistrzostwach Europy tytułów Indywidualnego Mistrza i Drużynowego Mistrza będzie bronił zawodnik Lwów Marcin Szymański. Trenerem kadry narodowej jest nie kto inny jak trener Lwów – Tomasz Pokorski.  Do Anglii pojadą też podopieczni częstochowskiego klubu – Tomasz Włodarczyk, Tomasz Szwajorek oraz Marcin Jakubiak.

na podstawie informacji z Urzędu Miasta Częstochowy