AktualnościMiasto i region

Z kradzieży zrobiła sobie stałe źródło dochodu. Notoryczna złodziejka tymczasowo aresztowana

Na wniosek śledczych i prokuratora sąd tymczasowo aresztował 25-latkę, która z kradzieży uczyniła sobie stałe źródło utrzymania. Mieszkanka Jastrzębia-Zdroju jest znana stróżom prawa, a w ostatnim czasie często była zatrzymywana za kradzieże i kradzieże rozbójnicze.

Notoryczna złodziejka została zatrzymana przez jastrzębskich mundurowych. 25-latka jest dobrze znana jastrzębskim stróżom prawa. W przeszłości była już zatrzymywana za różne kradzieże. Podejrzana usłyszała zarzuty kradzieży rozbójniczych i kilkadziesiąt kradzieży sklepowych na terenie Jastrzębia-Zdroju. Jej łupem padały alkohol, sprzęt elektroniczny, artykuły chemiczne oraz spożywcze, które można było szybko sprzedać. Dwukrotnie dopuściła się kradzieży rozbójniczej. Gdy na drodze złodziejki stanął pracownik ochrony i pracownica sklepu, nie zamierzała oddawać łupu bez walki. Groziła, biła po twarzy, odpychała, szarpała, wszystko po to, aby uciec wraz ze skradzionym towarem. Zatrzymana 25 razy od listopada ubiegłego roku do maja tego roku, okradała różne sklepy samoobsługowe, gdzie wartość skradzionych rzeczy nie przekraczała 500 złotych. W ten sposób kobieta miała złudną nadzieję na uniknięcie odpowiedzialności karnej. Jastrzębianka z przestępczego procederu uczyniła sobie stałe źródło dochodu.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na sformułowanie wniosku do sądu o tymczasowe aresztowanie notorycznej złodziejki. Sędzia zdecydował o zastosowaniu tego najsurowszego środka zapobiegawczego, aresztując ją tymczasowo na 3 miesiące. Za kradzieże rozbójnicze grozi jej kara do 10 lat więzienia.

źródło: KWP Katowice