AktualnościKulturaMiasto i region

XX Konkurs Gier i Zabaw Ruchowych „Paraolimpiada” już za nami

W czwartek, 7 kwietnia w Hali Sportowej przy ul. Żużlowej odbył się jubileuszowy XX Konkurs Gier i Zabaw Ruchowych „Paraolimpiada”.

W zmaganiach sportowych brały udział dzieci z placówek zajmujących się kształceniem specjalnym, przedszkoli oraz szkół integracyjnych. Pozytywna energia imprezy udzieliła się wszystkim uczestnikom, a co najważniejsze, na tych zawodach nie było przegranych. Tradycyjnie wszyscy zdobyli pierwsze miejsca i otrzymali nagrody.

– Serdecznie dziękuję za organizację jubileuszowego konkursu gier i zabaw Paraolimpiada, imprezy, która nie tylko wyzwala radość i uśmiech na twarzach uczestników, ale też stanowi istotny wkład w dzieło likwidacji barier i wykluczenia społecznego osób niepełnosprawnych – przekazał wszystkim zaangażowanym w organizację, prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk  – Tegoroczna, dwudziesta już odsłona Paraolimpiady potwierdza trafność inicjatywy i jej nadrzędnego celu – propagowania integracji dzieci. Bariery są tylko w naszych głowach. Niech to hasło ostatniej Paraolimpiady przyświeca także naszej lokalnej imprezie. Uczestnikom życzę sukcesów sportowych i wspaniałej zabawy.

Organizatorami tegorocznej imprezy było Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 43 oraz Wydział Edukacji.

źródło: UM Częstochowa