AktualnościMiasto i region

XVII Festiwal Piosenki Europejskiej w Konopiskach

26 kwietnia 2022 r. w szkole podstawowej w Konopiskach odbył się XVII Powiatowy Festiwal Piosenki Europejskiej. W ubiegłym roku młodzi artyści uczestniczyli wirtualnie, nagrywając swoją prezentację wideo. Obecny rok jest bardziej łaskawy i do Konopisk zjechało kilkudziesięciu uczestników w wieku szkoły podstawowej. Tegoroczny poziom był zaskakująco wysoki i wyrównany. Powołane przez organizatora jury miało duży problem z wyłonieniem zwycięzcy.

Festiwal podzielono na dwie kategorie: klasy 1-4 oraz 5-8. W kategorii młodszej zwyciężyła Amelia Zaręba z kl 4 SP w Hutkach. Drugie miejsce zdobyła Zuzanna Mleczko, uczennica kl. 2 w Herbach. Trzecią lokatę w tej kategorii zajęła Weronika Mrukwa z kl. 4, również z Herb.

W kategorii starszej zwyciężyła Julia Kowalik z kl. 7 SP w Łaźcu. Drugie miejsce zajęła Martyna Piech, uczennica kl. 7 w SP Kocin Stary. Trzecia lokata przypadła Wiktorii Sowie z kl. 7 SP w Starczy. Wyróżnienia zdobyli: Anna Kościelniak z kl. 1 w Konopiskach, Miłosz Kosin z kl 4 w Aleksandrii, Nadia Gołda z kl. 8 Kocin Stary oraz Olga Staszyńska z Koszęcina.