AktualnościMiasto i region

Wymień makulaturę na drzewko owocowe z okazji Dnia Ziemi

22 kwietnia to Światowy Dzień Ziemi – okazja, aby zachęcać do proekologicznych postaw oraz budować poczucie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę. Z niecodzienną inicjatywą w tym dniu wyjdzie w tym roku stowarzyszenie Wspólnie dla Częstochowy. Ci, którzy dzisiaj o godz. 16.00 stawią się na Placu Biegańskiego z makulaturą, otrzymają drzewko owocowe.

Każdy z Was może włączyć się do akcji przynosząc do nas 22 kwietnia na Plac Biegańskiego makulaturę tj. papier, gazety, kartony itp., a my jako Stowarzyszenie Wspólnie dla Częstochowy wymienimy je na drzewko owocowe, które możecie posadzić w wybranym miejscu przez siebie np. w swoim ogródku – czytamy na stronie wydarzenia „100 drzew od Wspólnie dla Częstochowy na Dzień Ziemi” na Facebooku. – To kolejne wydarzenie Stowarzyszenia Wspólnie dla Częstochowy, które służy edukacji ekologicznej. Szacuje się, że tona makulatury użyta do produkcji papieru ,,ratuje” od wycięcia aż 17 drzew.

Obchodzone od ponad 50 lat święto jest okazją do zastanowienia się nad aktualną sytuacją planety, a jego organizacji towarzyszą liczne akcje ekologiczne. To także sposobność do zwiększania świadomości wpływu jaki wywieramy na przyrodę i efektów niszczenia środowiska naturalnego, do których zaliczyć można zanieczyszczenie powietrza, wody oraz globalne ocieplenie. Co roku akcja dotyczy innego problemu związanego ze środowiskiem i ekologią. Tegoroczne hasło przewodnie  – Zainwestuj w naszą planetę – ma zwrócić uwagę na konieczność zmian w różnych obszarach działalności oraz wspólną odpowiedzialność – firm, rządów i obywateli – czytamy na stronie Urzędu Miasta Częstochowy.

Więcej informacji na temat samego wydarzenia TUTAJ.

źródło: 100 drzew od Wspólnie dla Częstochowy na Dzień Ziemi/Facebook/UM Częstochowa