AktualnościMiasto i region

Wraca tramwaj na Kucelin

Zmiany w komunikacji miejskiej w Częstochowie od 3 listopada 2022 r. są związane z nową organizacją ruchu w ramach przebudowy alei Wojska Polskiego (DK-91). Z przyczyn technicznych linia do Kucelina będzie obsługiwana tramwajami starego typu. 

W związku z koniecznymi zmianami w organizacji ruchu w ciągu alei Wojska Polskiego, od 3 listopada do odwołania zostają wprowadzone następujące zmiany na liniach komunikacji miejskiej MPK:

1 – zostanie uruchomiona linia tramwajowa nr 1 w relacji FIELDORFA-NILA – KUCELIN, obsługiwana tramwajami starszego typu serii 105Na (składy dwuwagonowe); jest to związane z nośnością tzw. mostu surówkowego, który nie jest przystosowany do przejazdu nowych tramwajów, ponadto odcinek od pętli na Rakowie do pętli na Kucelinie to jedyny odcinek linii tramwajowej, który nie przeszedł całościowej przebudowy; sytuacja na linii będzie monitorowana, w przypadku potrzeb możliwe są modyfikacje kursowania nowej linii;  

2 – z uwagi na wydłużenie kursów do Kucelina w ramach linii 1, liczba kursów w ramach linii nr 2 zostanie ograniczona.

3 – nastąpi zmiana rozkładu jazdy we wszystkie dni tygodnia, spowodowana koniecznością zachowania synchronizacji kursów z liniami nr 1 i 2 na wspólnym odcinku trasy.

40 – ta linia autobusowa zostanie zlikwidowana, a jej rolę przejmie linia tramwajowa nr 1 (FIELDORFA-NILA – KUCELIN).

53,58, 65, 68
 – te linie będą kursować w obu kierunkach od alei Niepodległości przez aleję 11 Listopada, Zesłańców Sybiru, Bohaterów Katynia i Rakowską do alei Wojska Polskiego i dalej bez zmian w kierunku gmin Olsztyn i Poczesna. Ze względu na zmianę trasy, dojdzie do niewielkich przesunięć godzin kursów. Prosimy zatem o zapoznanie się z nowymi rozkładami jazdy.

Biuro Inżyniera Ruchu Urzędu Miasta, MPK oraz Miejski Zarząd Dróg przepraszają za utrudnienia.

źródło: czestochowa.pl