AktualnościMiasto i region

Wpadł przy kontroli drogowej

Policjanci z ruchu drogowego w Częstochowie zatrzymali do kontroli kierującego volkswagenem, który na widok policyjnego radiowozu zaczął gwałtownie zwalniać. Za kierownicą siedział 40-latek na stałe mieszkający za granicą. Okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania, a samochód został skradziony na terenie Niemiec. Ponadto policjanci znaleźli też przy nim 23 dowody osobiste obywateli Polski.

Mężczyzna został zatrzymany, a samochód, którym się poruszał, odholowany. Kryminalni z „trójki” wszczęli postępowanie, by wyjaśnić, jak samochód i dowody osobiste wpadły w ręce 40-latka. Ustalili, że zatrzymany jest koordynatorem w firmie zajmującej się pośrednictwem pracy na terenie Niemiec. Pod koniec listopada od 23 polskich pracowników zabrał dowody osobiste, by zalegalizować ich pobyt. Od jednego z pracowników pożyczył również volkswagena, by załatwić sprawy urzędowe, po czym urwał się z nim kontakt.

40-latek już wcześniej był karany za liczne przestępstwa przeciwko mieniu. Mężczyzna został doprowadzony do częstochowskiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Decyzją sądu trafił do tymczasowego aresztu. Grozi mu do 5 lat więzienia.

SC/KMP