AktualnościMiasto i region

Włamał się do 13 lokali w ciągu jednej nocy. Policja zatrzymała recydywistę

Kryminalni z Częstochowy zatrzymali 33-letniego mieszkańca Częstochowy, który tylko jednej nocy włamał się do 13 lokali na terenie miasta. Tydzień wcześniej był też sprawcą napadu na Błesznie. Na wniosek prokuratora sąd zdecydował, że kolejne 3 miesiące spędzi w areszcie.

W nocy z 28 na 29 grudnia 2021 roku doszło do szeregu włamań do lokali na terenie Częstochowy. Kryminalni sprawdzali zgromadzone w sprawie informacje i po dwóch dniach pracy zatrzymali 33-letniego mieszkańca. Był to znany częstochowskim stróżom prawa recydywista, który już wcześniej był karany i odsiadywał karę więzienia za podobne przestępstwa.

Policjanci ustalili również, że 18 grudnia 2021 roku ten sam mężczyzna wraz ze swoim wspólnikiem napadł i okradł przechodnia w dzielnicy Błeszno w Częstochowie. Prokuratura Rejonowa Częstochowa-Południe wystąpiła z wnioskiem o zastosowanie wobec przestępcy tymczasowego aresztowania. Decyzją sądu kolejne 3 miesiące 33-latek spędzi teraz w areszcie.

Za kradzież z włamaniem grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia, natomiast za rozbój do 12. W związku z tym, że mężczyzna dopuścił się przestępstw w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa, kara może zostać podwyższona o połowę.

źródło: KMP Częstochowa