AktualnościMiasto i region

Wigilia filozoficzna

W Częstochowie nie brakuje miłośników filozofii, którzy spotykają się co jakiś czas, by przedyskutować jakiś ważny tekst z tej dziedziny lub inne dowolne zagadnienie. Tym razem jednak filozoficzni pasjonaci nie zapraszają na prelekcję czy – nieraz burzliwą – dyskusję, ale na „biesiadne” spotkanie o typowo świątecznym charakterze. Z pewnością nie obędzie się bez wymiany myśli i poglądów, choć przede wszystkim chodzi o to, by w rodzinnej atmosferze powspominać miłe chwile, połamać się opłatkiem i pofilozofować przy kolędowej nucie.

Spotkanie odbędzie się 15 grudnia 2021 roku w Szufladzie przy al. Tadeusza Kościuszki 18 o godzinie 17:30.

Organizatorzy zachęcają, by – korzystając z gościnności lokalu – wspierać lokalną gastronomię, kupując pizzę i napoje. Zarazem – ponieważ nic nie smakuje tak bardzo, jak przyrządzone samodzielnie smakołyki – można przynieść coś upieczonego lub ugotowanego przez siebie. Możliwy zwrot pieniędzy za składniki.

Taka wigilia jest tylko jedna, dlatego – jeśli lubisz filozofię, a poszukiwanie odpowiedzi na egzystencjalne pytania spędza Ci sen z powiek – przyjdź i spędź czas w gronie podobnych sobie filozoficznych freaków.