AktualnościKulturaMiasto i region

Wielopokoleniowy koncert kolęd w Konopiskach

16 stycznia w kościele św. Walentego w Konopiskach odbył się koncert kolęd i pastorałek. Wydarzenie miało charakter wielopokoleniowy, ponieważ przed publicznością wystąpiły zarówno dzieci, młodzież, jak i osoby dorosłe. Koncert przebiegł pod czujnym okiem organizatora, czyli Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Konopiskach.

W wydarzeniu, oprócz najmłodszych wokalistów, wziął udział także zespół „Konopielki”, którego instruktorem jest Ewa Błaszczyk – prowadząca zajęcia w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Konopiskach. W drugiej części kolędowania zagrała natomiast Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Konopisk pod dyrekcją Romana Pełki. Muzycy wykonali znane utwory polskie i zagraniczne.

Życie muzyczne w Konopiskach zawsze przebiegało dynamicznie. Choć pandemia trochę spowolniła tempo – jak podkreśla dyrygent Roman Pełka – orkiestra znalazła sposób, aby odpowiednio przygotować się do noworocznego koncertu.

Wydarzenie okazało się dużym sukcesem, o czym świadczyła liczna obecność słuchaczy. Publiczność „dopisała”, a obecność na scenie także młodych wykonawców szczególnie ucieszyło gospodarza gminy Jerzego Żurka.

Koncert kolęd i pastorałek zakończył się wspólnym wykonaniem kolędy „Bóg się rodzi”.