AktualnościMiasto i region

„Waleczna Agatka” z Częstochowy przegrała walkę z nowotworem. Miała 8 lat

Walcząca ze złośliwym nowotworem mózgu Agatka Kuberska z Częstochowy odeszła w sobotę 6 lipca wieczorem. Informację o śmierci dziewczynki potwierdzili jej najbliżsi.

Po 11 miesiącach walki ze złośliwym nowotworem mózgu odeszła „Waleczna Agatka” z Częstochowy. Tę informację potwierdzili jej najbliżsi.

Z wielkim bólem w sercu pragniemy poinformować, iż w sobotę 06.08.2022 wieczorem, po 11 miesiącach walki z nowotworem odeszła nasza Waleczna Agacia. Była dzielną, odważną, pełną życia dziewczynką. Codziennie zachwycała nas swoim humorem, pomysłami i przemyśleniami. Uwielbiała wyzwania i nigdy się nie poddawała. Zawsze uśmiechnięta, pełna energii i dobroci. Taką ją pamiętamy, taka pozostanie na zawsze w naszych sercach. Kochamy Cię Agi. Mama, Tata i Oliwka – napisała za pośrednictwem mediów społecznościowych Katarzyna Kuberska, mama Agatki.

Agatka miała zdiagnozowany guz wielkości 3,5 centymetra, który został usunięty. Jednak badania histopatologiczne potwierdziły złośliwego rdzeniaka zarodkowego. Natychmiast uruchomiono zbiórkę na leczenie dziewczynki w USA. W lipcu Agatka obchodziła 8 urodziny, w tym też miesiącu nastąpił nawrót choroby. Na 10 sierpnia zaplanowano ceremonię pogrzebową, która odbędzie się w kościele św. Jana Kantego w Częstochowie o godz. 13.00.

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w środę 10 sierpnia 2022 o godz.13:00 w kościele św. Jana Kantego w Częstochowie ul. Czecha 2. Agatka zostanie pochowana na Cmentarzu Komunalnym ul. Radomska 117 – poinformowali rodzice.

fot.: Facebook