AktualnościMiasto i region

W weekend odbędzie się „Giełda Minerałów, Biżuterii i Skamieniałości”

Giełda Minerałów, Biżuterii i Skamieniałości przyciąga koneserów pięknych kamieni nie tylko z terenu Częstochowy, ale całego regionu. Drogocenne kamienie i minerały oprawione w pierścionki, kolczyki, bransolety i sznury korali będzie można podziwiać i kupić 26 i 27 listopada w Hali Sportowej Częstochowa przy ul. Żużlowej 4 od godz. 10.00 do 18.00.

– Giełda przyciąga zarówno znawców i miłośników minerałów, jak i entuzjastów ceniących urok wyjątkowej biżuterii. To okazja, by spotkać kolekcjonerów, rzemieślników, artystów i jubilerów z kraju czy zagranicy, z którymi można porozmawiać i zgłębić wiedzę na temat ich kolekcji, a także zobaczyć okazałe, jedyne w swoim rodzaju minerały i kamienie szlachetne. Wystawcy zaprezentują też skamieniałości, meteoryty, bursztyny, kości dinozaurów oraz kamienie szlachetne, rękodzieło artystyczne, oryginalne wyroby jubilerskie i unikatowe ozdoby – mówią organizatorzy wydarzenia.

Bilety na giełdę kosztują 10 i 15 zł. Dzieci do 5. roku życia wchodzą bezpłatnie. Giełda została objęta honorowym patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy.

Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć TUTAJ.

Źródło: UM Częstochowa