AktualnościKulturaMiasto i region

W sobotę Targi Pupila w Galerii Jurajskiej

W sobotę 5 marca w Galerii Jurajskiej w Częstochowie odbędą się „Targi Pupila” – impreza, skierowana do właścicieli psów i kotów. Podczas trwającego od godz. 10.00 do 20.00 wydarzenia, będzie można m.in. zapoznać się z ofertą producentów akcesoriów, zabawek, smyczy, szelek i legowisk, a także smakołyków, karmy i gryzaków.

Ponadto, będzie można zasięgnąć opinii w kwestii codziennej pielęgnacji pupila oraz jego diety. Nie zabraknie także modowych akcentów – zapowiadają organizatorzy. Na targach będzie można zobaczyć najnowsze trendy w modzie psiej i kociej. Wszystko za sprawą wystawców prezentujących m.in. ubranka i gadżety. Oprócz tego będzie można poznać niszowe, ręcznie wyrabiane produkty, jakich nie znajdziemy w zwykłych sklepach zoologicznych.

– Każdy kto kocha swojego pupila powinien odwiedzić sobotnią imprezę. To pierwsze tego typu wydarzenie organizowane w naszym centrum handlowym. Liczymy jednak na duże zainteresowania. Będzie można na nim znaleźć jedyne w swoim rodzaju produkty dla pupila, w tym wszystko co niezbędne dla psa czy kota – mówi Violetta Dziubin-Łuszczyk, dyrektor marketingu Galerii Jurajskiej.

To jednak nie koniec atrakcji.  Również w sobotę, od godziny 13.30 hodowcy ze Związku Kynologicznego w Polsce będą prezentować swoje psy. Będzie można zobaczyć dorosłych czworonogów oraz szczeniaki. Galerię odwiedzi ponad 20 różnych ras, w tym rzadko spotykanych.

Prezentacja będzie okazją do tego, aby porozmawiać z hodowcami na temat danej rasy i dowiedzieć się więcej o zwierzakach. Na stoisku Związku będzie też można uzyskać wszystkie niezbędne informacje dotyczące zakupienia psa rasowego, założenia hodowli czy uczestnictwa w wystawach.

W czasie targów na dużym ekranie będzie można zobaczyć także prace nadesłane na konkurs „Pokaż nam swojego kota”.

Wydarzenie jest otwarte dla każdego. Wstęp jest bezpłatny.

fot.: pixabay.com