AktualnościMiasto i region

W SM „Nasza Praca” obniżono temperaturę

Kryzys energetyczny zagląda nam w oczy coraz śmielej. Wszyscy musimy się zmierzyć z jego skutkami i w miarę możliwości przeciwdziałać im. Jednym ze sposobów takiego działania jest obniżenie temperatury włączenia ogrzewania. Taką decyzję podjęła Spółdzielnia Mieszkaniowa „Nasza Praca”, obniżając temperaturę z 16°C. do 15°C.

Z uwagi na panującą sytuację zdecydowaliśmy się obniżyć próg włączania ogrzewania o jeden stopień. Wcześniej następowało to, jak temperatura spadała do 16 stopni, w tym roku jest to 15 stopni Celsjusza – powiedział Paweł Klimek, zastępca prezesa Naszej Pracy ds. eksploatacyjnych.

Nasza Praca współpracuje z firmą Fortum, która ogłosiła podwyżki na poziomie kilkunastu procent, co nie wpłynie na wysokość rachunków mieszkańców w najbliższym czasie.

– Rozwiązania, które wprowadziliśmy, powinny na jakiś czas wystarczyć. Wszędzie w przestrzeniach wspólnych mamy czujniki ruchu oraz lampy LED-owe, co pozwala na zmniejszenie użycia energii elektrycznej. Także windy działają z ograniczoną mocą – wyjaśnił Paweł Klimek.

źródło: Studio Częstochowa/czestochowa.wyborcza.pl