AktualnościMiasto i region

W piwnicy bloku uprawiał konopie. Zabezpieczono 33 krzewy i ponad 300 gramów suszu

Policjanci z komisariatu II w Częstochowie zatrzymali 46-letniego mężczyznę, który w piwnicy bloku wielorodzinnego uprawiał konopie. Policjanci zabezpieczyli 33 krzewy konopi i ponad 300 gramów zielonego suszu.

Kryminalni z „dwójki” otrzymali informację, z której wynikało, że na Ostatnim Groszu w jednej z piwnic w bloku mieszkalnym może być prowadzona nielegalna uprawa konopi. W poniedziałek stróże prawa weszli do wytypowanego pomieszczenia piwnicznego, gdzie ujawnili sprzęt i narzędzia służące do hodowli konopi. W specjalnie przygotowanym pomieszczeniu 46-latek uprawiał 33 krzaki konopi. W wyniku przeszukania stróże prawa znaleźli też 312 g zielonego suszu. Za uprawę konopi, a następnie wytwarzanie z nich środka odurzającego grozi mu do 8 lat więzienia.

Ponadto okazało się, że mężczyzna nielegalnie pobierał prąd przez przyłączenie się do instalacji elektrycznej z pominięciem urządzeń pomiarowych, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności. 46-latek będzie też musiał uregulować naliczoną przez dostawcę opłatę za nielegalny pobór, której wysokość może wynieść od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

źródło: KMP Częstochowa