AktualnościKulturaMiasto i region

W piątek w Gaude Mater spotkanie z Karoliną Wójciak, autorką powieści „Cel” i „Apka”

W piątek 24 czerwca w Ośrodku Promocji Kultury Gaude Mater odbędzie się spotkanie z Karoliną Wójciak, autorką powieści „Cel” czy „Apka”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19.00.

Karolina Wójciak jest autorką 12 powieści. Jak sama mówi – Już jako mała dziewczynka opowiadałam historie swojej siostrze do snu. Wtedy te wymyślane postacie nie miały skomplikowanych osobowości ani też mrożących krew w żyłach przygód. Od tamtego czasu wiele się zmieniło – przede wszystkim cel, bo nie chcę już usypiać innych, a wręcz przeciwnie. Chciałabym, żeby moje książki były rozrywką przy porannej kawie lub też uzupełnieniem sobotniego wieczoru z lampką wina czy dodatkową atrakcją podczas opalania się na plaży.

Pisarka urodziła się w 1984 roku. Jest absolwentką warszawskiej SGH, nigdy jednak nie odnajdowała się w biurowcach i pracy zgodnej z wykształceniem. Od 2013 roku mieszka na stałe w Kanadzie, gdzie założyła firmę i pracuje jako fotograf. Jej powieści charakteryzuje napięcie trzymające czytelnika w niepewności aż do ostatniej strony. Czytelnicy określają jej książki mianem „nieodkładalnych”. Autorka pokazuje w nich prawdziwe życie pełne bólu, zdrad, tajemnic, a także pełne miłości rodzącej się w beznadziejnych sytuacjach.

źródło: UM Częstochowa