AktualnościMiasto i region

W nocy zostanie rozebrana kładka dla pieszych na DK-91

W nocy z czwartku na piątek (z 28 na 29 lipca) rozbierana będzie kładka dla pieszych nad aleją Wojska Polskiego (DK-91) na wysokości ul. Mireckiego w Częstochowie. Przez pół nocy ruch na DK-91 zostanie w tym miejscu wstrzymany.

W związku z niezbędnymi do wykonania pracami przez około 2-3 godziny pomiędzy północą a godziną drugą-trzecią w nocy z czwartku na piątek aleja Wojska Polskiego będzie zamknięta dla ruchu kołowego w obu kierunkach na wysokości rozbiórki. Zamknięcie kontrolować będzie policja, która pokieruje też ruchem.

Zamknięty dla pieszych od kilku miesięcy ze względu na stan techniczny obiekt wymaga pilnej rozbiórki, ponieważ zagraża bezpieczeństwu w ruchu drogowym i otoczeniu. Częstochowski Miejski Zarząd Dróg został do tego zobowiązany przez służby wojewódzkiego nadzoru budowlanego.

Z uwagi na tę sytuację rozbiórka została wyodrębniona z zakresu przebudowy alei Wojska Polskiego, której projekt przewidywał m.in. jej demontaż. W obliczu czasowego wstrzymania robót na DK-91, wspomniane prace rozbiórkowe zostały zlecone poza tym głównym zadaniem. Po wznowieniu realizacji całościowej przebudowy alei Wojska Polskiego w tym miejscu powstanie nowa kładka o odpowiednich parametrach. Powstaną także pozostałe nowe przeprawy dla pieszych i rowerzystów nad aleją Wojska Polskiego w Częstochowie.

źródło: UM Częstochowa