AktualnościKulturaMiasto i region

W najbliższy weekend odbędzie się VI Festiwal Podróżniczy ,,Za horyzontem”

Od piątku 13 maja do soboty 14 maja potrwa VI Festiwal Podróżniczy ,,Za horyzontem”. Celem zainicjowanego w 2014 roku częstochowskiego festiwalu jest propagowanie wiedzy o innych kulturach, narodach, przyrodzie oraz szeroko pojęte poznawanie świata. Wydarzenie odbędzie się w Miejskim Domu Kultury przy ul. Łukasińskiego 50/68. Gościem specjalnym tegorocznej edycji będzie Mirosław Hermaszewski.

Tegoroczna edycja rozpocznie się 13 maja o godz. 16.00 od prelekcji „Autostopem po Etiopii” Marcina Psiuka. Następnie Janusz Jadczyk opowie o indonezyjskiej wyspie Sulavesi, a Małgorzata Iżyńska o swojej wyprawie na Kilimandżaro. Na koniec Kuba Bociąga zaprezentuje swoją książkę podróżniczą.

Drugi dzień od opowieści o Los Angeles rozpocznie Bartłomiej Osumek. Następnie z uczestniczkami i uczestnikami festiwalu spotka się Paweł Pabian, miłośnik gór, rekordzista szybkości pieszego pokonania drugiego co do długości szlaku turystycznego w Polsce – Niebieskiego Szlaku Karpackiego o długości 450 km w czasie 164 godzin oraz szybkości w zdobyciu Korony Polski w wersji bez wsparcia (28 szczytów w 110 godzin i 50 minut) i jako pierwszy człowiek w historii – Diademu Polskich Gór (80 szczytów w 300 godzin).

Na zakończenie obu dni odbędą się projekcje filmowe – w piątek ,,Kraina miodu”, w sobotę „Epicentrum”. Festiwalowi będą towarzyszyć wystawy fotograficzne: Sławomira Jodłowskiego i uczestników zajęć fotograficznych MDK. Gościem specjalnym tegorocznej edycji będzie Mirosław Hermaszewski. Wstęp na festiwal jest bezpłatny.

źródło: UM Częstochowa