AktualnościKulturaMiasto i region

W najbliższy czwartek kolejne „Kino na leżakach”. Tym razem przewidziano seans „W deszczowy dzień w Nowym Yorku”

W czwartek 25 sierpnia przy Szkole Podstawowej nr 16 w Częstochowie odbędzie się plenerowy seans „Kino na leżakach”. Tym razem będzie można zobaczyć komedię W deszczowy dzień w Nowym Yorku.

Kolejne ,,Kino na leżakach” poprzedzi piknik rodzinny, który rozpocznie się o godz. 18.00. W programie znajdą się m.in. animacje dla dzieci, porady zdrowotne czy nauka pierwszej pomocy. Jego zwieńczeniem będzie seans filmowy – początek o godz. 20.30.

W deszczowy dzień w Nowym Yorku to komedia z 2019 roku w reż. Woodego Allena, która opowiada o zakochanej parze studentów, Gatsby’m (Timothée Chalamet) i Ashleigh (Elle Fanning). Młodzi postanawiają spędzić romantyczny weekend w Nowym Jorku, jednak niespodziewanie ich ścieżki się rozchodzą i każde z osobna przeżywa własne przygody, pełne humoru i zwrotów akcji.

Będzie to już czwarte „Kino na leżakach” w tym roku w Częstochowie. Impreza jest możliwa dzięki głosom oddanym na ten projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego przez mieszkanki i mieszkańców dzielnicy Stardom. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął prezydent Krzysztof Matyjaszczyk.

źródło: UM Częstochowa