AktualnościMiasto i region

W Częstochowie powstaje nowe osiedle. Do pierwszych mieszkań będzie się można wprowadzić jeszcze w tym roku

Nowa Częstochowa to osiedle, które powstaje w rejonie ulic Okulickiego i Poleskiej w Częstochowie. Budowa przebiega planowym tempem i powinna zakończyć się w 2024 roku. Jednak pierwsi właściciele będą mogli się wprowadzać do swoich mieszkań znacznie wcześniej – być może już pod koniec tego roku.

Pierwsza łopata pod realizację tej inwestycji została wbita w styczniu 2021 roku. I od tego momentu budowa postępuje zgodnie z planem. Prace na osiedlu trwają właściwie bez przerwy.

W ciągu kilkunastu miesięcy teren budowy zmienił się diametralnie. Docelowo osiedle będzie się składać z sześciu budynków. Znajdziemy w nich kilkaset mieszkań o różnym metrażu i zróżnicowanych układach architektoniczno-funkcjonalnych. Lokale zaczynają się od 26, a kończą na 92 metrach kwadratowych. W ofercie są kawalerki, mieszkania 2-pokojowe, 3-pokojowe oraz duże apartamenty. Część tych największych, zlokalizowanych na ostatnich kondygnacjach, ma duże prywatne tarasy na dachach. W projekcie przewidziane są także tarasy na dachach, ale ogólnodostępne, z których będą mogli korzystać także pozostali mieszkańcy. Będzie można z nich podziwiać panoramę Częstochowy. Z kolei mieszkania na parterze mają swoje prywatne ogródki.

Co ciekawe, większość mieszkań została już sprzedana. Część jest w rezerwacji. Tych, które czekają na właścicieli pozostało 57. Pierwszy blok ma zostać oddany do użytku w listopadzie 2022 roku.

fot.: nowadeweloper.pl