AktualnościMiasto i region

W Częstochowie obchodzono Święto Policji

We wtorek 12 lipca na placu Biegańskiego odbyły się uroczystości związane z tegorocznymi obchodami Święta Policji. W tegorocznych obchodach, oprócz częstochowskich policjantów, uczestniczyli przedstawiciele władz województwa, miasta, powiatu, Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, strażacy oraz mieszkańcy miasta.

– Wiem, jak służba w Częstochowie potrafi być trudna i wymagająca – mówił podczas uroczystości mł. insp. Dariusz Kiedrzyn, Komendant Miejski Policji w Częstochowie. – Po 21 latach spotkałem się ponownie z częstochowską kadrą, a jednocześnie przypomniałem sobie, jak dobrze pracują częstochowscy policjanci. Jestem przekonany, że z tak zaangażowanymi i doświadczonymi funkcjonariuszami jak wy wspólnie odniesiemy wiele sukcesów w różnych obszarach naszej służby, dbając jednocześnie o właściwy poziom bezpieczeństwa naszego miasta i powiatu.

W czasie uroczystości 298 policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie i 64 policjantów z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji. otrzymało akty nominacyjne na wyższe stopnie służbowe. Złożono również kwiaty pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.

W tym roku policyjne święto jest szczególne, bowiem przypada w 100. rocznicę powstania Policji Województwa Śląskiego. Utworzono ją na mocy rozporządzenia Wojewody Śląskiego z dnia 17 czerwca 1922 roku i istniała do wybuchu II wojny światowej, jako organ bezpieczeństwa i porządku publicznego. Ponadto w tym roku obchodzona jest 103. rocznica powstania Policji Państwowej w Polsce. 

na podstawie materiałów z Urzędu Miasta Częstochowy