AktualnościMiasto i region

Utrudnienia w ruchu na zjeździe z ul. Jagiellońskiej w ul. Bór. Powodem budowa kanału deszczowego

Od wtorku 11 stycznia można spodziewać się pierwszych niedogodności w obrębie realizowanych robót. Przez około miesiąc wystąpią utrudnienia w ruchu na zjeździe w ul. Bór z południowej jezdni ul. Jagiellońskiej.   

Utrudnienia w ruchu na zjeździe w ul. Bór z południowej jezdni ul. Jagiellońskiej będą związane z budową kanału deszczowego i potrwają przez około miesiąc.

Rozbudowa ul. Jesiennej wraz z budową łącznika drogowego z ul. Bór ma znacznie usprawnić komunikację w południowych rejonach miasta. W ramach prac przebudowany zostanie także istniejący ślad ul. Jesiennej – od ul. Rydza-Śmigłego do al. 11 listopada. Roboty obejmą pełną infrastrukturę drogową. Na całej długości drogi w starym i nowym śladzie powstaną chodniki, droga rowerowa oraz oświetlenie uliczne.

Koszt zadania wynosi niemal 15,5 mln zł – z czego 4,9 mln zł pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, a pozostała kwota to środki budżetu miasta.

Prace przygotowawcze zaczęły się jeszcze pod koniec ubiegłego roku. Finał robót przewidziano z kolei na drugą połowę maja 2023 roku.

źródło: UM Częstochowa