AktualnościMiasto i region

Uszkadzał samochody, bo zatrzymywały się zbyt blisko jego domu

W połowie stycznia dzielnicowi z Komisariatu II Policji w Częstochowie ustalili, a następnie namierzyli i zatrzymali 46-letniego sprawcę uszkodzenia kilku samochodów. Jak tłumaczył mężczyzna, robił to, ponieważ denerwowały go samochody parkujące w pobliżu jego domu.

Dyżurny Komisariatu II Policji w Częstochowie otrzymał zgłoszenie o uszkodzeniu samochodu zaparkowanego przy al. Niepodległości w Częstochowie. Właściciel wskazał policjantom zarysowanie powłoki lakierniczej, które przebiegało przez cały bok pojazdu. Podczas oględzin wskazanego samochodu dzielnicowi zauważyli, że 5 innych pojazdów zaparkowanych w pobliżu również posiadają podobne uszkodzenia. Dzielnicowi zrobili rozeznanie wśród osób, mogących być świadkami zdarzenia, a następnie na podstawie zgromadzonych danych wytypowali 46-letniego mieszkańca Częstochowy. Mężczyzna przyznał się do winy tłumacząc, że denerwują go samochody parkujące w pobliżu jego domu, bo musi przez to chodzić po błocie. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Policja przypomina, że nieprawidłowe parkowanie pojazdów należy zgłaszać do odpowiednich służb dzwoniąc na numer alarmowy 986 lub 997. Można także skorzystać z wirtualnej mapy zagrożeń bezpieczeństwa. Zabronione jest niszczenie cudzej własności z takiego powodu.