AktualnościMiasto i region

Usiłował dokonać rozboju w sklepie. Ekspedientki potraktowały go gazem

Policjanci z komisariatu VI zatrzymali 23-letniego mężczyznę, podejrzanego o usiłowanie rozboju w sklepie na ulicy Limanowskiego w Częstochowie. Gdy sprawca zagroził ekspedientkom nożem i zażądał wydania pieniędzy, kobiety obroniły się z pomocą gazu łzawiącego.

W piątek rano do jednego ze sklepów w Częstochowie wszedł zamaskowany i ubrany na ciemno przestępca. Grożąc użyciem trzymanego w ręku noża, zażądał od pracownic sklepu pieniędzy.  Zdecydowana postawa kobiet, które rozpyliły w jego stronę gaz łzawiący, spowodowała ucieczkę napastnika. Kryminalni z „szóstki” szybko ustali, a następnie zatrzymali sprawcę przestępstwa, którym okazał się 23-letni mieszkaniec Częstochowy. 

Zebrany w sprawie materiał dowodowy (napastnik, uciekając ze sklepu, pozostawił przygotowane worki na pieniądze) pozwolił prokuraturze na przedstawienie mu zarzutu usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, za co grozi do 12 lat więzienia. Decyzją sądu sprawca najbliższe 3 miesiące spędzi w tymczasowym areszcie.

źródło: KMP Częstochowa