AktualnościMiasto i region

Urodziny Niepodległej w Częstochowie – program

Główne miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości odbędą się 11 listopada na placu Biegańskiego przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego, a w najbliższy czwartek Filharmonia Częstochowska zorganizuje uroczysty koncert „Jak długo w sercach naszych”.

Centralna uroczystość rozpocznie się w piątek o godz. 17 na placu Biegańskiego, wcześniej (godz. 16.30) kwiaty zostaną złożone w alei Sienkiewicza przed Grobem Nieznanego Żołnierza i przed pomnikiem Księdza Jerzego Popiełuszki.   
 
10 listopada w Filharmonii Częstochowskiej odbędzie się specjalny koncert „Jak długo w sercach naszych” w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Częstochowskiej oraz Chóru Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum. Koncert będzie okazją, aby wręczyć wyróżnienia „Tym, co służą Miastu i Ojczyźnie”.

 Data 11 listopada napawa dumą z bycia Polakiem, ale i częstochowianinem. Cieszmy się naszą wolnością i róbmy wszystko, by ją zachować! –  zachęca do wspólnego udziału w obchodach Urodzin Niepodległej prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

 Szczegóły programowe na plakacie promującym Częstochowskie Urodziny Niepodległej OBOK W GALERII

źródło: czestochowa.pl

Jeden komentarz do “Urodziny Niepodległej w Częstochowie – program

Możliwość komentowania została wyłączona.