AktualnościMiasto i region

Ukradli rowery z bloku w centrum miasta. Tylko jeden złodziej był pełnoletni

Kryminalni z komisariatu I wspólnie z kryminalnymi Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie zatrzymali 4 złodziei, którzy dokonali kradzieży rowerów z bloku w centrum miasta. Jeden z nich usłyszał już zarzuty. Jego nieletni koledzy natomiast odpowiedzą za swój czyn przed sądem rodzinnym.

Do kradzieży doszło 6 stycznia w centrum Częstochowy. Z klatki schodowej jednego z bloków zostały skradzione 2 rowery. Jednoślady nie były niczym zabezpieczone, tylko pozostawione w korytarzu na II piętrze budynku. Policjanci przeprowadzili szereg czynności operacyjnych, by znaleźć sprawców i odzyskać skradzione mienie. Po tygodniu wpadli na trop 17-letniego mieszkańca Częstochowy, który brał udział w tym przestępczym procederze. Po nitce do kłębka dotarli również do jego kolegów w wieku 16, 17 i 19 lat. Najstarszy z nich usłyszał już zarzut kradzieży, za co grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności. Nieletni sprawcy czynu karalnego odpowiedzą za kradzież przed sądem rodzinnym.

Rowery zostały odzyskane i przekazane właścicielowi, który podziękował policjantom na portalu społecznościowym zamieszczając wpis:

Chcę bardzo podziękować częstochowskiej Policji za odnalezienie sprawców kradzieży moich rowerów.
Dzięki naszej Policji i szybkiej ich interwencji, moje rowery się odnalazły. Dzisiaj byłem je osobiście odebrać z Komisariatu.
Bardzo polecam tych policjantów. Odwalili kawał dobrej roboty.
Panowie policjanci, życzę sukcesów jeszcze większych jak te odnalezione rowery
– napisał właściciel.

źródło: KMP Częstochowa