AktualnościMiasto i region

Ukradli 40 kg mrożonek. Grozi im za to do 7,5 roku więzienia

Policjanci z komisariatu VI zatrzymali 3 mieszkańców Częstochowy, którzy ukradli ponad 40 kg mrożonych ryb podczas ich rozładunku. Cała trójka jest dobrze znana częstochowskim stróżom prawa. Za kradzież w warunkach recydywy grozi im do 7,5 roku pozbawienia wolności.

W ubiegły wtorek na Rakowie doszło do nietypowej kradzieży. Podczas rozładunku samochodu dostawczego 3 mężczyzn wykorzystując nieuwagę pracownika ukradło ponad 40 kilogramów mrożonych filetów rybnych. Po kilku godzinach od kradzieży operacyjni z „szóstki” rozpoznali na nagraniu z monitoringu sprawców i dotarli do miejsca ich przebywania. Mieszkańcy miasta w wieku 34, 32 i 26 lat tłumaczyli policjantom, że skradzione filety rozdali już biednym ludziom.

Mundurowi znaleźli przy nich sporą ilość pieniędzy, która została zabezpieczona na poczet przyszłych kar. Sprawcy usłyszeli zarzuty kradzieży, za co grozi do 5 lat więzienia, jednak wszyscy wcześniej już byli karani za podobne przestępstwa, dlatego kara jaka może im teraz grozić może być wyższa o połowę.

źródło: KMP Częstochowa