AktualnościMiasto i region

Ukradł alkohol i zaatakował pracowników sklepu. Grozi mu 7,5 roku więzienia

Dzielnicowi z Komisariatu III zatrzymali 32-latka, który w jednym ze sklepów ukradł alkohol i zaatakował próbujące zatrzymać go pracownice. Mężczyzna po krótkim pościgu został zatrzymany.

Pod koniec stycznia policjanci z „trójki” otrzymali zgłoszenie o kradzieży, do której doszło na terenie jednego z dyskontów w dzielnicy Parkitka. Wstępne ustalenia wskazywały, że dwóch mężczyzn weszło do sklepu i zabrało z półki 1-litrową butelkę alkoholu, po czym próbowali przejść za linię kas nie płacąc za towar. Na kradzież natychmiast zareagowały pracownice, które ujęły 40-latka, natomiast jego 32-letni kolega nie chciał oddać skradzionej butelki. Zaczął szarpać i odpychać pracownice sklepu, po czym uciekł ze skradzionym łupem. 

Policjanci, na podstawie zapisu nagrania z monitoringu, szybko ustalili jego tożsamość i udali się do miejsca jego przebywania. Po krótkim czasie 32-latek wpadł w ręce dzielnicowych. Zdążył już opróżnić skradzioną butelkę z alkoholem, więc trafił do policyjnego aresztu, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Jak się okazało, to nie pierwsze tego typu przestępstwo, którego się dopuścił, dlatego grozi mu teraz kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.

40-latek natomiast został ukarany za usiłowanie kradzieży i brak maseczki zakrywającej usta i nos.

źródło: KMP Częstochowa