AktualnościMiasto i region

Turniej Oldbojów zakończony

28. edycję Ligi Futsalu o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy zwyciężyła drużyna Jędryka Klub 54 Exact Systems AK Bud. Na podium znaleźli się zawodnicy ZIB Bernat i Jagiellończycy.

W piątek i sobotę rozegrano ostatnie mecze w Lidze Futsalu. W piątek oldboje stoczyli zaciętą walkę, podczas której okazało się, że ta drużyna, która jako pierwsza strzeliła bramkę – ostatecznie swój mecz wygrywała. W wielkim finale zagrali ZIB Bernat i Jędryka Klub 54 Exact Systems. Po raz kolejny ZIB pokazał, że potrafi się mocno zmobilizować na spotkania najwyższej rangi, natomiast Jędryka Klub 54 potwierdził, że konsekwentnie budowany zespół ma szansę na bój o najwyższe cele każdego roku.

Sobota to od godzin porannych zmagania o niższe miejsca w tabeli, jednak po raz kolejny drużyny pokazały, że dla nich każdy mecz jest jak walka o mistrzostwo. Zawodnikom towarzyszyła spora grupa kibiców poszczególnych drużyn, która zagrzewała swoich ulubieńców do walki. Nie zabrakło emocji.

Uczestnicy podkreślali, że to jedne z najlepszych półfinałowych starć na przestrzeni ostatnich lat. W pierwszym meczu o awans do finału zwycięzcę wyłoniły dopiero rzuty karne, w których skuteczniejsi okazali się reprezentanci ZIB. Jedno trafienie lepsi w drugim półfinale byli przedstawiciele drużyny Jędryka Klub 54 Exact Systems. Finał zapowiadał się bardzo ciekawie. Rywalizacja o trzecie miejsce przyniosła siedem bramek, z czego pięć było autorstwa zawodników Jagiellończyków, a Romtrans mimo ambitnej postawy nie był w stanie postawić się swoim przeciwnikom, na co wpływ miał na pewno intensywny półfinał.

Wielki finał to powtórka zestawienia sprzed kilku lat, kiedy ZIB Bernat i Jędryka Klub 54 Exact Systems stanęli naprzeciw siebie. Wówczas ZIB okazał się bezkonkurencyjny i nie dał żadnych szans przeciwnikom, Ci z kolei mieli nadzieję na rewanż i zdobycie upragnionego tytułu mistrzowskiego. Pojedynek był niesamowicie wyrównany. Skuteczniejsi w swoich atakach byli jednak reprezentanci Jędryka Klub 54 Exact Systems, którzy pod koniec meczu wykorzystali swoje szanse i mogli cieszyć się z wymarzonego trofeum.

Klasyfikacja końcowa XXVIII edycji Ligi Futsalu o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy

    Jędryka Klub 54 Exact Systems
    ZIB Bernat
    Jagiellończycy
    Romtrans DK
    Inprobud
    Abstynent
    Tadex
    MK Team
    OBI/ZWD
    Orlikowscy Team
    Przeterminowani
    Amator
    Gmina Kłomnice
    Architube/Furnipol

Nagrody indywidualne:

MVP: Paweł Kowalczyk – Jędryka Klub 54 Exact Systems AK Bud
Najlepszy bramkarz: Adam Szałas – Tadex
Najlepszy strzelec: Jacek Rokosa – Romtrans DK

Źródło: MOSiR