AktualnościMiasto i region

TS TECH tworzy zakład w Częstochowie. Zatrudnią 200 pracowników

TS TECH zakupiło nieruchomość na terenie Częstochowy z myślą o nowej inwestycji. Miały już miejsce rozmowy przedstawicieli koncernu z władzami Częstochowy. Pozostaje jeszcze tylko dopełnić formalności związane z utworzeniem spółki TS TECH Poland w Częstochowie.

Japońska firma TS TECH, należąca do branży automotive, specjalizuje się w wytwarzaniu foteli samochodowych i siedzeń do motocykli. To przedsiębiorstwo z tradycjami, istniejące od 1960 roku. Do jego klientów należą tak znane marki, jak Honda i Suzuki.

Działalność TS TECH opiera się na trzech filarach. To ochrona środowiska, odpowiedzialność społeczna i sprawne zarządzanie. Firma prężnie się rozwija, kładąc duży nacisk na innowacje. Koncern ma swoje fabryki na całym świecie. Poza Japonią ulokowany jest w Ameryce, Niemczech, Chinach i Tajlandii, zatrudniając ok. 15 tys. osób.

Inwestor planuje uruchomić w Częstochowie produkcję foteli na potrzeby europejskiego biznesu samochodowego. Rozpoczęcie produkcji miałoby nastąpić we wrześniu przyszłego roku, a na masową skalę – w czerwcu 2023 roku. Wówczas powstałoby ok. 200 nowych miejsc pracy.

Podczas spotkania w Urzędzie Miasta stronę japońską reprezentował Yoshikazu Ariga, natomiast Częstochowę – prezydent Krzysztof Matyjaszczyk, jego zastępca Piotr Grzybowski oraz Anna Tymoshenko, kierownik Centrum Obsługi Inwestora.

fot. The National Roads and Motorists’ Association on Foter