AktualnościMiasto i region

Trzy kluby sportowe otrzymają dofinansowanie na promocję Częstochowy. Łącznie to kwota 3,8 mln zł

Przetarg na promocję miasta poprzez sport został rozstrzygnięty. Środki trafią do trzech klubów, grających na najwyższym szczeblu ligowym, reprezentujących zarazem różnorodne dyscypliny sportowe. Częstochowę promować będzie Raków, Włókniarz i sekcja tenisa stołowego Klubu Uczelnianego AZS UJD Częstochowa.

Każdy z wyłonionych w konkursie klubów będzie do końca roku promował miasto poprzez szereg działań promocyjnych.

RKS Raków Częstochowa SA otrzyma od miasta 1,7 mln zł. W ramach umowy klub jest zobowiązany do promocji Miasta Częstochowy podczas wszystkich spotkań w roli gospodarza oraz podczas wszystkich zawodów wyjazdowych przez drużynę piłki nożnej, biorącą udział w rozgrywkach polskiej ekstraklasy, Pucharze Polski, europejskich pucharach oraz innych międzynarodowych i ogólnopolskich rozgrywkach piłkarskich.

1,7 mln zł otrzyma również Włókniarz Częstochowa SA, który zobowiązany będzie do promocji Miasta Częstochowy podczas wszystkich spotkań w roli gospodarza oraz podczas wszystkich zawodów wyjazdowych poprzez drużynę i poszczególnych zawodników, biorących udział w rozgrywkach ekstraligi żużlowej oraz innych międzynarodowych i ogólnopolskich zawodach żużlowych.

Kwota w wysokości 400 tys. zł powędruje do Klubu Uczelnianego AZS Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie, który promować będzie miasto Miasto Częstochowę podczas wszystkich spotkań w roli gospodarza oraz podczas wszystkich zawodów wyjazdowych przez drużynę tenisa stołowego, biorącą udział w rozgrywkach organizowanych przez Polski Związek Tenisa Stołowego oraz poprzez zespół lub poszczególnych zawodników/poszczególne zawodniczki w innych ogólnopolskich i międzynarodowych turniejach tenisa stołowego.