AktualnościMiasto i region

Trzej poszukiwani listami gończymi mężczyźni wpadli w ręce policjantów

Kryminalni z referatu poszukiwań w trzy dni zatrzymali trzech mężczyzn poszukiwanych listami gończymi. 43-latek był poszukiwany od kilku dni przez częstochowski wymiar sprawiedliwości, 46-latek przyjechał w odwiedziny do bliskich, a 59-latek został zatrzymany gdy oczekiwał na przyjazd autobusu.

W niedzielę 15 maja w centrum miasta „poszukiwacze” zatrzymali 43-latka, który od kilku dni poszukiwany był listem gończym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Prawie rok spędzi teraz w więzieniu.

W poniedziałek 16 maja zatrzymali 46-latka, który był poszukiwany 2 listami gończymi za znęcanie się i nie płacenie alimentów. Kryminalni ustalili, że poszukiwany, ukrywający się w Holandii ma przyjechać do Częstochowy na rodzinną uroczystość do swoich bliskich. Został zatrzymany i osadzony w areszcie. Spędzi tam rok.

W środę 18 maja kryminalni z referatu poszukiwań i zaginięć wytropili 59-latka, poszukiwanego od kilkunastu dni listem gończym za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego. Mężczyzna został zatrzymany na przystanku autobusowym. Zgodnie z decyzją sądu najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie.

źródło: KMP Częstochowa