AktualnościMiasto i region

Tragiczny finał poszukiwań. Odnaleziono ciała 45-latki i jej 15-letniej córki

Policjanci w rejonie Romanowa odnaleźli ciała zaginionych kobiet. Ich poszukiwania trwały od 11 lutego. Na podstawie dotychczasowych ustaleń oraz relacji świadków policjanci skoncentrowali poniedziałkowe poszukiwania w pobliżu stacji paliw zlokalizowanej na dawnej “Gierkówce”. Na miejscu trwają czynności pod nadzorem prokuratora.

Przypomnijmy, częstochowscy policjanci od 11 lutego prowadzili poszukiwania 45-letniej Aleksandry i jej 15-letniej córki Oliwii. Zaginione opuściły mieszkanie w niejasnych okolicznościach. W poszukiwania zaangażowali się nie tylko policjanci i strażacy, ale także mieszkańcy Częstochowy i okolicznych miejscowości. Niestety finał okazał się tragiczny.

W poniedziałek 21 lutego policjanci najpierw odnaleźli zwłoki jednej z kobiet oraz truchło psa. Po niespełna dwóch godzinach znaleziono ciało drugiej kobiety. Były one zakopane na głębokości około metra, w odległości kilku metrów od siebie. Wszystkie czynności na miejscu odbywają się pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie, a działaniami służb w terenie kieruje zastępca Komendanta Miejskiego w Częstochowie.

– Tylko w dzisiejszych poszukiwaniach brało udział ponad 120 policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, kryminalni z komendy wojewódzkiej w Katowicach, przewodnicy psów z Wrocławia, katowicki oddział prewencji, pododdział z Częstochowy oraz funkcjonariusze komendy głównej. Na miejscu są również strażacy z częstochowskiej Państwowej Straży Pożarnej – mówi podkomisarz Sabina Chyra-Giereś, oficer prasowy częstochowskich policjantów.

Obecny na miejscu prokurator nadzoruje oględziny zarówno odnalezionych zwłok, jak i miejsca ich ujawnienia. W pierwszej kolejności śledczy muszą potwierdzić tożsamość zwłok oraz ustalić przyczyny zgonu. Przypomnijmy, że w minioną niedzielę, na podstawie zgromadzonych informacji, kryminalni zatrzymali w tej sprawie 52-letniego Krzysztofa R., który usłyszał on prokuratorski zarzut podwójnego zabójstwa.

W dalszym ciągu prosimy o przekazywanie istotnych informacji i apelujemy do wszystkich osób, które 10 lutego pomiędzy 20.00 a 0.00 widziały pojazd marki Ford Focus koloru srebrnego o numerze rejestracyjnym SC1836F lub posiadają nagrania z monitoringu stacjonarnego albo z kamerek samochodowych, które zarejestrowały wskazany samochód. Informacje można przekazać telefonicznie pod numer 997 i 112, albo wysyłając je na adres e-mailowy: dyzurny@czestochowa.ka.policja.gov.pl. Osobom przekazującym informacje zapewniamy anonimowość – czytamy na stronie Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

fot.: KMP Częstochowa