AktualnościMiasto i region

Straż Miejska w Częstochowie otrzymała nowy radiowóz. Pojazd kosztował 170 tys. zł

Prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk przekazał we wtorek, 4 stycznia Straży Miejskiej kolejny nowoczesny radiowóz. To Ford Connect. To drugi tej marki samochód we flocie Straży Miejskiej. Jego cena wyniosła 170 tys. zł.

Komendant Straży Miejskiej Artur Hołubiczko podczas specjalnej uroczystości odebrał z rąk prezydenta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka i naczelnika Wydziału Zarządzania Kryzysowego, Ochrony Ludności i Spraw Obronnych Urzędu Miasta Rafała Kusala kluczyki do nowego Forda Connect. Wszystko po to, by zwiększyć możliwości operacyjno-techniczne. Pojazd jest dostosowany do służby patrolowej oraz do przewożenia ujętych osób, które weszły w konflikt z prawem. Zgodnie z rozporządzeniem ministra ma kolor szary. Kwota, za jaką zakupiono samochód, zawiera serwisowanie i gwarancję przez najbliższe 4 lata.

Przypomnijmy, że ostatnie wsparcie miasta dla częstochowskiej straży miejskiej miało miejsce w maju 2021 roku. Wówczas otrzymała ona pierwszego Forda Connect. W 2015 roku strażnicy otrzymali od miasta 5 nowych aut.

fot.: Straż Miejska w Częstochowie