AktualnościMiasto i region

Stowarzyszenie Wspólnie dla Częstochowy zebrało 125 tys. zł na leczenie Agatki Kuberskiej

Podczas trwającej dwa miesiące zbiórki do puszek „Wspólnie dla ratowania Agatki” wolontariusze uzbierali ponad 125 tys. złotych na leczenie 7-letniej Agatki, u której zdiagnozowano guza mózgu.

W zbiórce wzięło udział 100 wolontariuszy, którzy zbierali pieniądze do 185 puszek. Zostaną one przeznaczone na leczenie dziewczynki.

– Mieszkańcy Częstochowy idąc rano po bułki spotykali puszkę dla Agatki w piekarni, idąc na obiad do restauracji, na deser do kawiarni, na zakupy spożywcze, zapłacić rachunki do punktu kasowego, idąc popływać do aquaparku czy załatwiając inne codzienne sprawy, wszędzie natrafiali na naszą puszkę – mówią przedstawiciele Stowarzyszenia Wspólnie dla Częstochowy.

Mimo zakończonej zbiórki do puszek Stowarzyszenie przypomina, że Agatka nadal czeka na wsparcie mieszkańców. W dzielnicy, w której mieszka dziewczynka, czyli na Północy, stowarzyszenie postawiło specjalne serce na nakrętki a pozyskane w ten sposób środki również przekazane zostaną na pomoc Agatce. Nakrętki dla Agatki można wrzucać na ul. Witosa 1. Trwa również zbiórka w internecie, którą można znaleźć pod tym linkiem.

fot.: siepomaga.pl

Jeden komentarz do “Stowarzyszenie Wspólnie dla Częstochowy zebrało 125 tys. zł na leczenie Agatki Kuberskiej

Możliwość komentowania została wyłączona.