AktualnościMiasto i region

Spotkanie autorskie ze Stanisławem Michalkiewiczem

Stanisław Michalkiewicz jest prawnikiem, politykiem i wykładowcą akademickim. To znany komentator życia społeczno-politycznego, autor licznych artykułów i książek, jak choćby „Polska ormowcem Europy”, „Ścieżką obok drogi” i „Judaszyzm, czyli frymarczenie suwerennością”. Dużą popularnością cieszą się jego felietony: publikuje m.in. w czasopismach „Dziennik Polski”, „Opcja na prawo”, „Nasz Dziennik” i „Najwyższy Czas!”.

W czasach PRL-u Michalkiewicz działał w opozycji. Na początku lat 80. był internowany – wówczas zaprzyjaźnił się z Januszem Korwinem-Mikke. Jest jednym z założycieli Ruchu Polityki Realnej, z którego uformowała się następnie Unia Polityki Realnej. Przez dwa lata, począwszy od 1991 roku, pełnił funkcję sędziego Trybunału Stanu.

Publicysta jest znany z odważnych wypowiedzi na tematy związane z polityką i gospodarką, a jego punkt widzenia często uznawany jest za kontrowersyjny. W trakcie spotkania podzieli się swoimi przemyśleniami, dotyczącymi aktualnej sytuacji w Polsce i na świecie oraz niełatwych relacji polsko-żydowskich.

Spotkanie odbędzie się 19 listopada 2021 roku o godz. 17:30 w siedzibie Wydawnictwa 3DOM, mieszczącego się przy ul. Królewskiej 30 A w Częstochowie.