AktualnościMiasto i region

Spotkanie autorskie z Wojciechem Sumlińskim i Marcinem Rolą

Wojciech Sumliński to ur. W 1969 r. w Warszawie psycholog i dziennikarz śledczy, podejmujący się nagłaśniania spraw niewygodnych i trudnych, jak choćby przyczyny śmierci księdza Jerzego Popiełuszki. Dzięki jego publikacjom na temat agentów rosyjskiego wywiadu, pracujących w Polsce pod przykrywką działalności dyplomatycznej, usunięto z kraju 17 rosyjskich szpiegów. Docierał do informacji na temat angażujących się w przestępcze działania polityków i całych układów mafinych, ujawniając często prawdę na temat kradzieży mienia państwowego, defraudacji i zabójstw, w tym rzekomych samobójstw – morderstw upozorowanych na samobójstwa.

Sumliński jest autorem licznych książek, w tym „Czego Masa nie powie o polskiej mafii”, „Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego” i „Niebezpieczne związki Donalda Tuska”. Jego ostatnie książki, napisane wspólnie z Tomaszem Budzyńskim: „Zapis zarazy” i „To tylko eksperyment. Zapis zarazy. Tom 2”, dotyczą czasu pandemii, tego, co działo się zakulisowo, wątpliwości związanych z zarządzeniami władz i rodzących się absurdów.

Marcin Rola to urodzony w 1989 roku komentator polityczny, bloger i youtuber, znany głównie z kanału wRealu24. Pracował jako dziennikarz dla tygodnika „Do Rzeczy” oraz dla Superstacji i Polsatu. Występował jako gość w Polskim Radio, TVP Info i Telewizji Republika. W 2015 roku pełnił funkcję rzecznika prasowego ruchu Kukiz’15.

Wypowiedzi Marcina Roli często mają prześmiewczy, satyryczny ton. Za niepoprawne politycznie treści bywał krytykowany o blokowany przez kanał YouTube, stąd pomysł założenia wolnej od cenzury platformy BanBye.com, która mogłaby stanowić dla YouTube’a konkurencję.

Niedawno Marcin Rola wspólnie z Jarosławem Kornasiem napisał książkę „Kulisy manipulacji. Jak teorie spiskowe stały się faktem”. To książka o tym, jak za pomocą hasła „teorie spiskowe” wycisza się prawdę o rzeczywistości. Poruszane są w niej takie tematy, jak Okrągły Stół, afera FOZZ i oskarżanie Polski o holokaust. Pozycja nie pomija również tego, co dotyczy nas obecnie najbardziej bezpośrednio, czyli pandemii.

Spotkanie odbędzie się 3 grudnia 2021 roku o godz. 18:00 w siedzibie Wydawnictwa 3DOM, mieszczącego się przy ul. Królewskiej 30 A w Częstochowie. Poruszone zostaną wątki zawarte w książkach „Zapis zarazy” oraz „Kulisy manipulacji. Jak teorie spiskowe stały się faktem”. Będzie można zadawać pytania zaproszonym gościom. Tak kontrowersyjne tematy nie mogą nie wywołać gorącej dyskusji!