AktualnościKultura

Spotkanie autorskie z Juliuszem Strachotą

Urodzony w 1979 roku pisarz i fotograf, absolwent kulturoznawstwa UW i fotografii PWSTiF w Łodzi. Autor artykułów i esejów (publikował w czasopismach „Ha!art”, „Lampa”, „Polityka” czy „Gazeta Wyborcza”), a także kilku powieści, m. in. „Krótkiej wycieczki na tamten świat” i „Turysty polskiego w ZSRR” z 2018 roku, która to książka nominowana była do Nagrody Literackiej Nike i Nagrody Literackiej Gdynia.

W czerwcu 2014 roku Strachota przyznał się publicznie na łamach „Dużego Formatu” do uzależnienia od przeciwlękowego leku Xanax. Doświadczenie zmagania z uzależnieniem opisuje w swojej czwartej książce pt. „Relaks amerykański” z 2015 roku. Bohater powieści leki wyłudza od lekarzy, którzy stają się współczesnymi dilerami.

Wraz z pisarzem Jakubem Żulczykiem Strachota prowadzi podcast „Co ćpać po odwyku”, gdzie obaj autorzy prowadzą rozmowy na temat mechanizmów uzależnień, problemu DDA itd.

Spotkanie z Juliuszem Żulczykiem odbędzie się 29 października 2021 roku o godz. 19:00 w Ośrodku Promocji Kultury Gaude Mater przy Dąbrowskiego 1. Wstęp jest bezpłatny, choć ograniczony reżimem sanitarnym. Obowiązuje konieczność zasłaniania ust i nosa oraz dezynfekcja dłoni i zachowanie dystansu społecznego.