AktualnościMiasto i region

Spółka ZGM „TBS” złożyła wniosek o pozwolenie na budowę bloków na Parkitce. To zalążek nowego osiedla mieszkaniowego

Spółka ZGM „TBS” złożyła wniosek o pozwolenie na budowę dwóch 4-piętrowych bloków mieszkalnych na Parkitce. Budynki mają powstać po zachodniej stronie ul. Łódzkiej na działkach przekazanych końcem 2020 roku przez Miasto.

Nowe bloki mają być wybudowane w formule TBS w ramach najmu czynszowego. Spółka ZGM „TBS” dla nieruchomości przy ulicy Łódzkiej u wylotu ul. Wawrzynowicza (aktualne numery działek to 48 i 49 w obrębie 0039) złożyła projekt budowlany. Zakłada on powstanie 56 mieszkań (po 28 w każdym budynku). Mają być również windy i garaże podziemne wraz z prostym zagospodarowaniem terenu wokół (placyk zabaw).

To zalążek nowego osiedla mieszkaniowego, gdzie jest miejsce nawet na trzynaście 4-kondygnacyjnych budynków wielorodzinnych z podziemnymi parkingami, placami zabaw i dużą ilością zieleni. W sumie mogłoby się tam znaleźć ok. 350 mieszkań czynszowych. Wcześniej, przez kilka lat Miasto porządkowało pod względem własnościowym ten teren, na którym możliwe byłoby zaprojektowanie atrakcyjnego i przyjaznego dla mieszkańców osiedla. Kompleks przekazanych działek położony jest na terenie przy ul. Łódzkiej przeznaczonym pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną.
Do tej pory zainteresowanie tego typu mieszkaniami było ogromne – wielu najemcom odpowiada taka formuła korzystania z lokali.

(Na zdjęciu Paweł Konieczny, prezes ZGM „TBS” w Częstochowie, prezentuje plany budowy nowych bloków na Parkitce prezydentowi Krzysztofowi Matyjaszczykowi.)

źródło: UM Częstochowa