AktualnościMiasto i region

Spłonął ambulans Stowarzyszenia „Częstochowa Przyjazna Jerzykom”. Trwa zbiórka na nowy

Wyjątkowy ambulans, przeznaczony do przewożenia zwierząt spłonął w ubiegłym tygodniu w drodze powrotnej z akcji. Charakterystyczny pojazd należał do Stowarzyszenia „Częstochowa Przyjazna Jerzykom”. – Chcąc nieść dalej pomoc zwierzętom musimy jak najszybciej odzyskać ambulans. I tu jest wielka prośba do wszystkich ludzi o dobrych sercach. Pomóżcie nam w zakupie nowego pojazdu – zwraca się z apelem organizacja.

Do zdarzenia doszło w piątek 26 sierpnia na Alei Wojska Polskiego. – Odwoziliśmy dzisiaj pilnie bociana na zabieg do Ptasiego Azylu w Warszawskim ZOO. Podczas powrotu do domu wydarzyło się wielkie nieszczęście. Na autostradzie zapalił się i spłonął nasz ambulans. Dzięki zimnej krwi i przytomnemu zachowaniu naszego wolontariusza Patryka udało się uratować częściowo wyposażenie pojazdu wraz z butlami tlenowymi, które stwarzały dodatkowe niebezpieczeństwo (groziło wybuchem) – poinformowało Stowarzyszenie Częstochowa Przyjazna Jerzykom, które zasłynęło z akcji propagujących budowę populacji pożytecznych jerzyków w naszym mieście.

Na miejsce zdarzenia natychmiast została wezwana straż pożarna. Do jej przyjazdu kierowca ambulansu próbował gasić ambulans samodzielnie. Z lekkimi obrażeniami trafił do jednego z częstochowskich szpitali na badania. Stowarzyszenie zwraca się z prośbą o pomoc w zebraniu środków na zakup nowego ambulansu, którego przeznaczeniem jest przede wszystkim niesienie pomocy zwierzętom po wypadkach komunikacyjnych i innych. Ponadto pojazd będzie dysponowany do sterylizacji zwierząt w naszym mieście, ich transportu do przychodni, przewozu dużych zwierząt do lecznicy na badania czy zabiegi. Ambulans ma służyć także tym osobom, które nie są w stanie dotrzeć do weterynarza we własnym zakresie.

Zrzutka prowadzona jest pod TYM adresem.